Vnitřní stěrka 2

Charakteristika

Primalex VNITŘNÍ STĚRKA 2 je pastovitá hmota vhodná pro opravy povrchů v interiérech s hlubšími a rozsáhlejšími nerovnostmi. Současně je možné ji použít na stěrkování větších ploch betonových monolitů. Má vysokou přídržnost ke všem typům podkladů. Díky své optimální pastovité konzistenci je připravená k okamžitému použití, a tím i výborně zpracovatelná. Po zaschnutí se dobře brousí a vytváří tak odpovídající podklad pro aplikaci finálních nátěrů.

Balení

Plastové obaly (kg) 2 a 8 a 24

Použití

Zajišťuje vyrovnávání a opravu stěn a stropů před malováním a tapetováním v interiéru. Je vhodná pro strojní aplikaci šnekovými omítačkami nebo pro ruční aplikaci nerezovým hladítkem. Stěrku je možné aplikovat na jádrovou i štukovou omítku, beton, porobeton, sádrokarton a jiné savé podklady.

Příprava podkladu

Odstraníme nesoudržné části podkladu, nežádoucí výstupky a prach. Především odstranění starých nátěrů je nutné provést s velkou pečlivostí. U panelových a starých stěn je nezbytné nejdříve zacelit spáry a trhliny. Vyčnívajícíc kovové prvky ochráníme antikorozním nátěrem. Povrchy jako pórobeton, sádrokarton a staré omítky napenetrujeme (napustíme) Primalex Univerzální penetrací nebo Primalex Hloubkovou penetrací podle návodu k použití na etiketě výrobku.

Doporučené použití Primalex

Používá se především při rekonstrukci stěn panelových bytů po odstranění starých nátěrů a tapet a vyrovnání povrchů zdí před malováním ve vnitřních prostorech. Při dokončovacích pracích je možné stěrku nanášet jak na jádrovou omítku a hrubý beton, tak na povrchy jako je hladký beton, pórobeton a sádrokarton. Není vhodná na vlhký podklad.

Doba schnutí

24 hodin po každé vrstvě

Aplikace

  • Nerezové hladítko

Vydatnost

spotřeba (kg/m2) na tloušťce 1,5 mm -cca 2,5

Primalex akrylátový omítkový základ

Primalex  akrylátový omítkový základ
Výrobce: Primalex

DECOR Acrylcolor

DECOR Acrylcolor
Výrobce: JUB

FORTISOL 1K

FORTISOL 1K
Výrobce: Austis