Polyurex

Lak pro vysoce odolný nátěr

Vodou ředitelný polyuretanový podlahový lak pro nové i renovační bezbarvé nátěry všech druhů dřevěných podlah, dřeva, korku a podobných materiálů v interiéru. Lak vyhovuje EU standardům protiskluznosti, proto je ideální do prostorů s vysokým zatížením

Balení

0.6kg, 2.5kg, 4kg, 9kg

Použití

  • Nové i renovační nátěry na tvrdé i měkké dřevo, parkety, dřevotřískové, dřevovláknité a korkové materiály.
  • Vhodný na nátěry podlah, schodů, dveří, nábytku, dřevěných obložení apod. do prostorů jako jsou chodby, kuchyně, školní prostory, sportoviště apod.
  • Certifikace EN 71 – Bezpečnost hraček a dětského nábytku. Certifikace protiskluznosti.
  • Konečný vzhled:lesklý, polomatný, matný

Vlastnosti

Nátěr se snadno udržuje, je omyvatelný, vysoce tvrdý a zároveň pružný. Výborně odolává opotřebení a škrábancům, proto se hodí do prostor s vyšším zatížením.Lakovaný povrch byl testován v laboratořích PPG proti nejběžnějším chemikáliím v domácnosti jako je alkohol, červené víno, nebo mastnota. Na očištěném povrchu se po 3 i 24 hodinách neobjevily žádné skvrny.Jako jeden z mála podlahových laků na trhu Polyurex obsahuje UV blokátor, který chrání dřevo proti slunečnímu záření a tím zabraňuje jeho žloutnutí. I po létech tak můžete přesouvat nábytek bez žlutých skvrn na podlaze.

Nátěrový postup

  1. Obsah před aplikací důkladně rozmíchejte.
  2. Suché dřevo hladce vybruste brusným papírem č. 80–150. Jako první nátěr na neošetřené dřevo lze lak zředit asi 5 % vody.
  3. Neředěný lak aplikujte na suchý, hladký, čistý, vosku, mastnot a prachu zbavený podklad v 2–3 vrstvách v intervalu 1–2 hodin. Mezi nanášením jednotlivých vrstev je vhodné nátěr přebrousit jemným brusným papírem. Teplota podkladu a okolí nesmí klesnout pod 10°C.
  4. Pomůcky po použití ihned omyjte vodou.

Vydatnost

7-10 m2 / kg na 1 vrstvu podle savosti podkladu

Primalex Plus Báze

Primalex Plus Báze
Výrobce: Primalex

Super plus

Super plus
Výrobce:

Fest primer

Fest primer
Výrobce: Detecha