Helo

Uretanovo-alkydový lak

má dobrou odolnost a rychle zasychá. Je vhodný pro natírání jachet i pro jiné náročné dřevěné venkovní i vnitřní zařízení. Odolnost proti povětrnostním vlivům a vodě je velmi dobrá. Lakový nátěr si udržuje pěkný lesk a nepraská. Lak obsahuje ochranu proti UV-záření, a proto nátěr téměř nežloutne. Lak nebledne ani když na něj působí slaná voda. Chrání dřevo před ztrátou barvy a vytvořením trhlinek. Lakovaný povrch je tvrdý, přitom pružný, a tak odolává opotřebování a nárazům. Saponátové roztoky, mastnota ani olej ho nepoškodí.

Používá se všude, kde je potřeba trvanlivosti lakového nátěru – na jachty, dveře, okenní rámy, podlahy, nábytek atd.

Balení

plechovka

Podrobný výpis parametrů

Značka: Teknos
Aplikační vrstva: Vrchní transparentní lak,  silnovrstvý
Způsob nanášení:  Štětce, válečky / lakovací, stříkáním
Chemické zařazení: Syntetické
Vzhled povrchu: Lesklý | Hladký,  Polomatný | Saténový
Tónování v systému: NCS
Použití na dřevo | laky lazury: Parkety, korek, dřevěné ploty, nábytek – lakovaný, vrata – lakovaná, dveře – lakované, dřevěné podhledy, lavičky – lakované
Prostředí exterier | interier: Interiér – vnitřní prostření, Exteriér – venkovní prostředí
Vydatnost: 10 – 14 m2/l na jeden nátěr

Příprava povrchu

Z natíraných povrchů odstraníme špínu a mastnotu. Starý a nepoškozený lakový povrch zbrousíme na mat. Jestliže povrch je chátrající a odlepuje se, seškrábe se do čista pomocí odlakovače. Také opatrné opálení můžeme použít. Poté povrch vyhladíme.

Lodě, okenní rámy a jiná náchylná místa natřeme před lakováním bezbarvým impregnačním nátěrem WOODEX KYLLÄSTE. Poté povrch ještě jednou zbrousíme. Lak chrání především před hnilobou a ztrátou barvy.

Použití

Lak důkladně promícháme, vždy používáme HELO lesk jako spodní nátěr, zředíme ho přidáním 20% ředidla TEKNOSOLV 1621. Pro venkovní použití se provádějí 3 – 4 nátěry, povrch mezi jednotlivými nátěry lehce přebrousíme. Pro vnitřní použití postačí 2 – 3 nátěry.

Podmínky pro natírání

Povrch musí být suchý, teplota natíraného povrchu, vzduchu a barvy má být nad +5°C, při relativní vlhkosti vzduchu pod 80%.

Skladování

Nesmí zmrznout.

Mistral interiér plus

Mistral interiér plus
Výrobce: Mistral

Renovier-Grund

Renovier-Grund
Výrobce: Remmers

Balakryl Radet

Balakryl Radet
Výrobce: Balakryl