Eternal mat akrylátový

Vodou ředitelná barva pro nátěry

Hedvábně matná vodou ředitelná barva pro nátěry stavebních prvků a konstrukcí, zejména pozinkovaného plechu bez předchozí oxidace, nepochozího betonu a dřeva, neglazované keramiky, s vysokou odolností na povětrnosti.

Balení

0,7 kg; 2,8kg, 5 kg; 10 kg

Oblast použití

ETERNAL mat akrylátový je určen k novým i udržovacím nátěrům pozinkovaného plechu (i bez předchozí oxidace), ocelového plechu natřeného základním nátěrem, hliníku (přilnavost nutno předem ověřit). Lze jej použít i k nátěrům mědi, nepochozího dřeva a betonu, neglazované keramiky a dalších stavebních materiálů. Svojí kvalitou je vhodný i pro zpracování při průmyslových aplikacích.

Zpracování

ETERNAL mat akrylátový se nanáší na suchý, dokonale očištěný a odmaštěný podklad zbavený nesoudržných částic. Teplota podkladu a okolí musí být v rozmezí 8°C až 30°C. ETERNAL mat akrylátový se nanáší ve 2 – 3 vrstvách v časovém rozmezí min. 4 hodin (20°C) mezi nátěry. Pro vzduchové stříkání je možno přiředit na vhodnou konzistenci. Všechny savé podklady je třeba před nátěrem ETERNAL mat akrylátovým napenetrovat. Jakou penetraci použít se dozvíte v příkladech použití ETERNAL matu akrylátového (viz. technický list výrobku) nebo v popisu výrobků určených k penetraci. Výběr penetrace závisí na druhu natíraného podkladu.

Spotřeba (konečný nátěr)

  • pozink, hliník 0,28–0,30 kg/m2 (2 vrstvy)
  • nepochozí beton 0,28 – 0,30 kg/m2 (2 vrstvy)
  • dřevo, dřevovláknité desky 0,35 – 0,40 kg/m2 (2 vrstvy)
  • vláknocementová krytina 0,25 – 0,30 kg/m2 (2 vrstvy)

Primalex Malvena

Primalex Malvena
Výrobce: Primalex

JUBOSAN R100

JUBOSAN R100
Výrobce: JUB

Luxol lak na parkety

Luxol lak na parkety
Výrobce: AkzoNobel