DECOR Beton look

Dekorativní omítka pro napodobení betonu

Prášková směs, určená pro náročnější dekorativní úpravy vnitřních stěnových povrchů jako imitace pohledového betonu.

Balení

1,5 – 3 g/m2

Použití

Prášková, polymerními pojivy zušlechtěná cementová maltová směs, určená pro náročnější dekorativní úpravy vnitřních stěnových povrchů jako imitace pohledového betonu. Vyznačuje se dobrou pevností, vysokou elastičností a dobrou přilnavostí na většinu stavebních povrchů: jemné minerální omítky, cementové omítky, betonové povrchy, ale také na vláknocementové desky, sádrokartonové desky a dřevotřísky. Základní nátěr: JUBIZOL UNIGRUND v odstínu podobném odstínu omítky. Suchý povrch ochráníme nátěrem JUBOSILCOLORU SILICATE, DECORU ANTIQUE a JUBOSILU HYDROPHOB.Prohlášení o vlastnostech podle EN 998-1.

Příprava a zpracování

Před nanášením je povinný základní nátěr. Používá se UNIGRUND, který podle potřeby lze ředit vodou do 5 %. Nanáší se malířským štětcem, vhodným pro nanášení disperzních nátěrů, nebo válečkem s dlouhým vlasem (délka vlasu 18 až 20 mm; lze použít přírodní nebo umělé vlákno resp. textilii z různých syntetických vláken – polyamid, dralon, vestan, nylon, perlon nebo polyester) v jedné vrstvě. Při nanášení válečkem používáme vhodnou odkapávací mřížku.

Maltovou směs připravíme tak, že obsah balení (20 kg) za stálého míchání vysypeme do přibližně 4,4 až 4,6 l vody. Mícháme ve vhodné nádobě ručním elektrickým míchadlem nebo v zednické míchačce. Hmotu necháme 10 minut stát a pak ji znovu promícháme. Pokud je třeba, dodáme ještě potřebné množství vody. Doba zpracovatelnosti připravené směsi je 1 až 2 hod.

Najednou lze provést plochu výměry 6 – 10 m 2 . Maltovou směs nanášíme ručně nerezovým hladítkem v tloušťce vrstvy o něco větší než je velikost největšího zrna v materiálu. Následně nerezovým hladítkem se zaoblenými rohy povrch vyrovnáme, zahladíme viditelné původní tahy po nanášení a plochu uhladíme do hladka. Pak dekoračním válečkem Creativ vytvoříme pórovitý povrch a na vybraných místech ho ještě zvýrazníme dekorativním kartáčem. Jakmile nanesená hmota částečně ztvrdne, přibližně 10 až 20 minut po nanesení (nebo i dříve či později, v závislosti na mikroklimatických podmínkách a savosti podkladu), je materiál připraven ke strukturování. Měkkým kartáčem resp. smetákem jemně odstraníme vystupující částice a nerezovým hladítkem povrch uhladíme, abychom získali stejnoměrně hladký vzhled s lokálními póry, které jsme předtím vytvořili.

Aplikace

  • Nerezové benátské hladítko

Spotřeba

1,5 kg/m2

Doba použitelnosti

12 měsíců

Skladování

Skladovat v suchých a větraných prostorech.

Hidrozol rohové prvky

Hidrozol rohové prvky
Výrobce: JUB

Jubocid

Jubocid
Výrobce: JUB

Latex univerzální

Latex univerzální
Výrobce: HET