JUBIZOL Acryl finish XT

Akrylátová drásaná omítka zrnitosti 2,0

 

Cenově výhodná tenkovrstvá dekorativní omítka vyrobená na bázi akrylátových pojiv s vodorovnou, svislou nebo kruhovou drásanou strukturou podobnou dubové kůře.

Balení

25 kg

Použití

Je vhodná pro dekorativní ochranu fasádních stěnových povrchů, na různé druhy jemně zrnitých stavebních konstrukcí (štukové minerální omítky, beton, sádrokartonové, vláknocementové a dřevotřískové desky), také jako závěrečná vrstva v některých tepelně izolačních systémech (JUBIZOL FASÁDA). Omítka je vysoce vodoodpudivá a dobře paropropustná, s fungicidním a algicidním ochranným účinkem, odolává povětrnostním podmínkám, průmyslovým zplodinám, kouřovým plynům a UV záření. Základní nátěr:JUBIZOL UNIGRUND v odstínu podobném odstínu omítky nebo vodou rozředěný ACRYLCOLOR v odstínu podobném odstínu omítky (1 : 1).Prohlášení o vlastnostech podle EN 15824.

Příprava a zpracování

Maltovou směs před použitím dobře promícháme elektrickým míchadlem; pokud je potřeba (výjimečně) je dovoleno naředění omítky vodou (nejvýše 1 dl na vědro). Zkontrolujeme barevný odstín a pak maltovou směs egalizujeme, abychom vyřešili případné minimální, někdy neznatelné, rozdíly mezi jednotlivými vědry. Nejprve v dostatečně velké nádobě vzájemně důkladně promícháme obsah čtyř věder. Když odebereme čtvrtinu takto připravené hmoty, přidáme do nádoby obsah dalšího vědra a se zbývajícím materiálem v nádobě ho dobře promícháme, atd. Egalizace bílých omítek stejné výrobní šarže a stejného data výroby, které jsme neředili, není potřebná. Jakékoli úpravy omítky během aplikace (přidávání tónovacích prostředků, ředění apod.) jsou nepřípustné.  Pracovní teplota: +5°C až +30°C. Nepracujeme v dešti, mlze a za silného větru. Čerstvě omítnuté povrchy chráníme před sluncem, deštěm a větrem pomocí závěsů. Doba schnutí (při 20°C a 65 % relativní vlhkosti vzduchu): cca 6 hodin (suché na dotyk), resp. 24 hodin (ochrana před deštěm). Nářadí ihned po použití omyjte vodou.

Aplikace

  • Nerezové ocelové hladítko
  • Strojní stříkaní pistolí

Zrnitost

XT – Akrylátová drásaná omítka 2,0 mm

Spotřeba na m2

2,5 kg

Tónování

Vzorník JUB

Skladování

Skladovat při +5°C až +25°C, chránit před přímým slunečním zářením. NESMÍ ZMRZNOUT!

Super plus

Super plus
Výrobce:

Primalex silikátová roztíraná omítka

Primalex silikátová roztíraná omítka
Výrobce: Primalex

Woodex aqua wood oil

Woodex aqua wood oil
Výrobce: Teknos