Balakryl Radet

Vodou ředitelná vrchní barva určená k novým i renovačním nátěrům těles teplovodního topení

Balení

0.7kg, 2.5kg

Použití

  • Nové i renovační nátěry těles teplovodního topení, ale i nátěry kovů jako pozinkovaný nebo ocelový plech, hliník, měď a dalších.
  • Vhodná k nátěrům radiátorů, ohřívačů vody, teplovodních vedení, potrubních rozvodů, bojlerů apod.

Vlastnosti

Na rozdíl od syntetických nátěrů, vodou ředitelná receptura zajišťuje, že i po dlouhé době nátěr zůstává sněhobíle bílý.

Nátěr má výborný rozliv a dobré aplikační vlastnosti. Po aplikaci dosáhnete hladký a lesklý estetický vzhled, který je snadno čistitelný běžnými čisticími prostředky.

Testy prováděné v laboratořích  prokázaly tepelnou odolnost vyšší než 100°C. U barev na teplená tělesa je to vlastnost cenná, protože i pod vlivem tepla a roztažnosti zůstávají nátěry pružné a nepraskají.

Nátěrový postup

  1. Obsah před aplikací důkladně rozmíchejte. Radiátory natírejte vychladlé.
  2. Základní nátěr – povrch zbavte rzi a očistěte od mastnoty. Podklad natřete základní antikorozní barvou Balakryl Antikor v 1–2 vrstvách.
  3. Vrchní nátěr – pokud jsou radiátory opatřeny základním nátěrem, je nutné nesoudržný nátěr odstranit a povrch očistit od mastnoty.
  4. Na takto upravené povrchy můžete nanášet neředěný Balakryl Radet ve 1–2 vrstvách v intervalu 4–6 hodin při teplotě 20°C. Teplota podkladu a okolí nesmí klesnout pod 10°C.
  5. Pomůcky po použití ihned omyjte vodou.

Vydatnost

7-10 m2 / kg na 1 vrstvu podle savosti podkladu

ETERNAL na kovy

ETERNAL na kovy
Výrobce: Austis

Brillant R

Brillant R
Výrobce: HET

Aqua Primer 2900-02 – mořidlo

Aqua Primer 2900-02 – mořidlo
Výrobce: Teknos