Primalex silikátová roztíraná omítka

Charakteristika

Primalex SILIKÁTOVÁ OMÍTKA (dříve ORO6) je pastovitá omítka na bázi pojiva draselného vodního skla, určená pro probarvení na pastelové a střední odstíny v tónovacích automatech Primalex. Omítka vytváří po aplikaci dekorativní strukturní, mechanicky odolný povrch s dlouhodobou životností, který je odolný proti mytí a drhnutí i proti povětrnostním vlivům, včetně kyselých dešťů. Je velice dobře propustná pro vodní páry a odolná mrazu.

Balení

25kg

Použití

Bílá i probarvená omítka je vhodná k povrchové úpravě hladkých povrchů fasád z minerálních omítkovin, lisovaných fasádních desek a panelů. Určena také pro dekorativní úpravy povrchů interiérů. Není vhodná na staré, nedostatečně izolované objekty, kde zdmi vzlíná voda ze základů nebo jejichž omítky jsou prosolené.

Příprava podkladu

Před aplikací systému musí být nové podkladní omítky vyzrálé, staré omítky je třeba omýt tlakovou vodou se saponátem, nepřilnavé části odstranit a opravit, vysprávky musí být vyzrálé (min. 4 týdny). Silně porézní, savé povrchy jako jsou nové minerální omítky nebo méně pevné, ale nosné povrchy napenetrujeme (zpevníme) Primalex Silikátovou penetrací. Před nanesením omítky je nutné podkladní povrchy natřít Primalex Silikátovým základem O Z 6. Pokud jsou omítky obarvené, je třeba Primalex Silikátový základ O Z 6 rovněž obarvit do stejného odstínu jako má omítka. Primalex Silikátová omítka roztíraná O RO 6 je v aplikační konzistenci, a proto ji není nutné ředit. Před nanášením je vhodné obsah v obalu důkladně promíchat, ale nešlehat. Omítka se ručně nanáší na zaschlý nátěr Primalex Silikátový základ O Z 6 za 8 – 24 hodin a nerezovým hladítkem se stáhne na tloušťku vrstvy dle velikosti zrna. Po krátkém zavadnutí, za 20 – 25 min. (závisí na savosti a drsnosti podkladu, teplotě a vlhkosti vzduchu) se polystyrenovým hladítkem mírným tlakem upraví krouživými pohyby hladítka po povrchu. Přitom se zrna roztírané omítky pravidelně rozptýlí a po zaschnutí má povrch charakteristický strukturní vzhled. Pohledově ucelené plochy je nutno provádět v jednom pracovním záběru.Přerušení práce se připouští na hranici stejnobarevné plochy, na nároží a na jiných vodorovných a svislých hranách. Omítka se aplikuje při teplotách +5 až +25 °C. Při nanášení omítky je třeba omítané plochy chránit před slunečním svitem a do zaschnutí i před deštěm. Aplikace není přípustná na sluncem vyhřáté plochy, za silného větru nebo při husté mlze. Pozor na noční mrazíky, jsou nebezpečné při omítání zateplovacích systémů.

Vydatnost

Omítka se zrnitostí 1,5 mm – 0,38 m2/kg

Složení

Mleté a drcené vápence, draselné vodní sklo, titanová běloba, přídavek organické disperze a aditiv

Xyladecor Xylamon-impregnační nátěr

Xyladecor Xylamon-impregnační nátěr
Výrobce: Xyladecor

Aluna

Aluna
Výrobce: Detecha

Sanatherm B akrylát

Sanatherm B akrylát
Výrobce: Austis