Primalex silikátový omítkový základ

Charakteristika

Primalex SILIKÁTOVÝ OMÍTKOVÝ ZÁKLAD (dříve OZ6) je silikátová nátěrová hmota určená k základním nátěrům podkladů před nanášením Primalex SILIKÁTOVÝCH OMÍTEK. Je obarvitelný v tónovacích automatech Primalex. Jeho použitím se dosáhne lepší adheze omítek a sjednocení savosti podkladu. Nátěr neuzavírá průchod vodním parám.

Balení

10l

Použití

Aplikuje se na povrch tmelu armovací vrstvy, na venkovní vyzrálé štukové omítky, sanační omítky, betonové a pórobetonové panely a další minerální podklady, podklady z vláknových lisovaných prvků. Není vhodný na staré, nedostatečně izolované objekty, kde zdí vzlíná voda ze základů nebo jejíž omítky jsou prosolené a na staré disperzní nátěry a omítkoviny.

Příprava podkladu

Před aplikací systému musí být nové podklady vyzrálé (štukové omítky, sanační omítky, betonové a pórobetonové panely, armovací tmelené vrstvy zateplovacích systémů a další). Staré omítky je třeba zbavit všech původních nátěrů kromě silikátových, omýt tlakovou vodou se saponátem, nepřilnavé části odstranit a opravit, vysprávky musí být vyzrálé (min. 4 týdny). Silně porézní, savé povrchy jako jsou nové minerální omítky nebo méně pevné, ale nosné povrchy napenetrujeme (zpevníme) Primalex Silikátovou penetrací. Primalex Silikátový základ O Z 6 je v aplikační konzistenci, a proto jej není nutné ředit. Před použitím je vhodné obsah v obalu důkladně promíchat. Nátěr se nanáší v jedné vrstvě válečkem nebo štětkou. Primalex Silikátový základ O Z 6 se aplikuje při teplotách +5 až +25 °C. Při nanášení je třeba natírané plochy chránit před slunečním svitem a do zaschnutí i před deštěm. Aplikace není přípustná na sluncem vyhřáté plochy, za silného větru nebo při husté mlze.

Aplikace

  • Štětec
  • Štětka
  • Váleček

Vydatnost

5,5 – 6,5 m2/kg v jedné vrstvě

Složení

Vodná suspenze mletých vápenců, titanové běloby, draselného vodního skla, přídavek organické disperze a aditiv

Dvousložkový epoxidový lak

Dvousložkový epoxidový lak
Výrobce:

TEKNOCOAT AQUA 1878 lak

TEKNOCOAT AQUA 1878 lak
Výrobce: Teknos

Fermež lněná

Fermež lněná
Výrobce: Kittfort