Nivelin D

Silnovrstvý fasádní vyrovnávací tmel

Práškový stěrkový tmel určený pro vyrovnávání omítnutých fasádních a omítnutých i neomítnutých vnitřních stěnových i stropních povrchů.

Balení

5 kg, 20 kg

Použití

Práškový stěrkový tmel určený pro vyrovnávání omítnutých fasádních a omítnutých i neomítnutých vnitřních stěnových i stropních povrchů. Používá se také pro vyrovnání a ochranu základní omítky zateplovacích systémů. Vyrovnávací tmel ani při nanášení vrstvy v tloušťce 5 mm při schnutí nepraská. Je značně vodoodpudivý. Podklad: pevný, suchý a čistý. Podklad před vyrovnáním důkladně navlhčíme vodou. Barva: přírodní písková. Po zaschnutí, příp. zbroušení se fasádní povrchy musejí natřít fasádní barvou, např. Revitalcolor AG nebo Revitalcolor Silikon, vnitřní povrchy lze natírat všemi druhy disperzních barev. Vyhovuje harmonizované normě EN 998-1.

Příprava a zpracování

Suchou směs zamícháme do cca 30% vody a mícháme tak, abychom získali homogenní hmotu bez hrudek. Hmotu necháme asi 10 minut stát, pak ji opět promícháme a podle potřeby přiředíme vodou. Doba zpracovatelnosti: cca 2 hodiny. Nanáší se ručně – nerezovým hladítkem nebo strojně – stříkáním, obvykle v jedné vrstvě, v tloušťce 1,5 až 5 mm. Možné je i dvouvrstvé nanášení v tloušťce cca 10 mm. Přibližně 10 až 20 minut po nanesení – jakmile začne hmota tuhnout – povrch navlhčíme a vyhladíme polystyrénovým, dřevěným nebo plastovým hladítkem. Pokud je potřeba, suchou vrstvu obrousíme jemným brusným papírem. Pracovní teplota: +5°C až +35°C. Nepracujeme v dešti, mlze a za silného větru. Čerstvě vyrovnané povrchy chráníme před sluncem, deštěm a větrem pomocí závěsů. Doba schnutí (při +20°C a relativní vlhkosti vzduchu 65 %): cca 2 – 5 dní, podle tloušťky vrstvy (pro broušení nebo nanášení další vrstvy), resp. 24 hodin (ochrana před deštěm). Nářadí ihned po použití omyjte vodou.

Aplikace

  • Nerezové ocelové hladítko
  • Strojní stříkání

Spotřeba

1,5 kg při tl. vrstvy 1 mm

Doba použitelnosti

12 měsíců

Skladování

Skladovat v suchých a větraných prostorech.

A-Grund

A-Grund
Výrobce: HET

HK-lazura

HK-lazura
Výrobce: Remmers

JUBIN Akrilin

JUBIN Akrilin
Výrobce: JUB